O mně

Online nakupování sdílených materiálů pro děti a učitele vytvořených pedagogy s praxí.

Ať už hledáte inspiraci pro vlastní výuku z pozice pedagoga nebo sháníte inspirační materiály, naše webové stránky jsou místem, které vám může pomoci a inspirovat vás při vlastní tvorbě nových materiálů nebo obohatit svoji výuku o další podněty a prvky. Vždyť naše práce je kreativní a variabilní a JEDEN NÁMĚT může ZRODIT JINÝ ;-)
Najdete u nás materiály především pro předškolní děti - pro práci ve školce, pro práci začínajících učitelů MŠ, v dětských centrech, koutcích, pro všechny, kteří hledají inspiraci, náměty a další nápady.

Na internetu působíme od roku 2014.

Jsme na jedné lodi! Klikněte na obrázek a pusťte si video...

video skolka-pripravy
► ► ►KLIKNĚTE NA OBRÁZEK A PUSŤTE SI VIDEO ◄ ◄ ◄

Nově nabízíme možnost spolupráce, prezentace a prodeje vašich materiálů i Vám (informace níže)

O mně

Jsem učitelkou v MŠ od roku 1984...

já očima dětíUž ve škole a na praxích nás učili abychom se na svou práci předem a s rozmyslem připravovaly a psaly přípravy. Vlastně byly přípravy vyžadovány. No všichni víme, že začátky bývají těžší, zkušenosti a zásobníky v hlavě malé (ale časem přibývající ;-) ). Ještě mám někde schovaný sešit s prvními ručně psanými přípravami a je docela milé do něj nakouknout a porovnávat tehdejší nápady a náměty s těmi dnešními.

Přípravy mě prostě psát baví i po tolika letech praxe. Bez nich bych si připadala jako "bez ruky". Nemám ráda stereotyp a nutí mě to tak přemýšlet nad tématem, vyhledávat a zkoušet nové věci a líbí se mi, když se je týdenní blok ucelený, propojený tématem. To mi pak dává smysl.

Proč vznikl tento (a hlavně již předchozí) web?

Když se i můj syn rozhodl studovat tento obor na SPgŠ (asi se "pomamil" a mě tehdy svým rozhodnutím a jediným výběrem školy také DOST zaskočil... ;-)) - tápal, nevěděl, potřeboval pomoc, zrodil se mi nápad na vytvoření pomocné databáze tématických příprav, pro jeho první kroky, pomoc a inspiraci.

I když tyto materiály NEJSOU a nemohou být přesným NÁVODEM … protože, každý máme jinou třídu, jiné děti, jiné představy a styl práce, proto někomu může, ale nemusí vyhovovat toto zpracovaní, nebo prostředí, podmínky školy vyžadují jiný typ zpracování, jiné činnosti - ale … Práce učitele a příprava není statistický výkaz nebo matematický součet - to je především zapojení fantazie a kreativity, neustálé vymýšlení, hledání nových věcí, nápadů, pomůcek, vyhledávání nových informací ... zasvěcení ví, o čem mluvím.

Kolik práce a času v tom je, jsem si uvědomila při stěhování z jedné MŠ do druhé - svoje ,,nutné,, materiály v krabicích a šanonech jsem vezla 2 auty ;-) - ostatní mám doma v jedné skříni. Mnou vytvořené produkty naleznete zde

Jen tak trochu strohé statistiky ...

Pracuji ve školství více jak 30 let (ale čas letí ;-) ) ... a stále si píšu připravy ... bez nich bych si připadala "jako bez ruky"

Počítali jste někdy čas strávený nad přípravami? Oficiálně cca 2 hodiny denně, ale večery, víkendy a svátky se do toho nepočítají. Přitom většina z "nás" totiž právě po večerech (již mimo svou pracovní dobu) či po víkendech, dotváří konečnou finální podobu své přípravy pro práci s dětmi.

Rok má 52 týdnů = 44 týdnů aktivního školního roku = 220 pracovních dnů x 2 hod. = 440 hodin na přípravy za 1 rok v pracovních dnech.

  • Za 10 let strávíte nad přípravami 4440 hodin,
  • za 20 let 8880 hodin,
  • za 30 let 13200 hodin = 550 dnů ( to vše bez započítaného času o víkendech a volném čase)

Naše práce je kreativní a variabilní a JEDEN NÁMĚT může ZRODIT JINÝ

Jak se hraje hra, kterou známe, noty k písničce a různé básničky, najdeme v dnešní době nejen k knihách, publikacích pro učitele a na internetu ... ale jak "to všechno" uspořádat do jednoho celku, aby to pro nás a naši práci mělo smysl, variabilitu a nadčasovou hodnotu ...

Inspirace (nejen) do školky - týdenní plány, materiály pro práci s dětmi.

Mimo tento web se také můžete inspirovat fotogalerií s ukázky výtvarných prací a tvoření s dětmi k různým tématům.

Nově nabízíme možnost spolupráce a prezentace i Vám.

Vytváříte si vlastní metodické materiály, přípravy, pracovní listy pro výuku dětí a myslíte si, že by mohly pomáhat i ostatním, kteří hledají inspiraci?
Pokud máte vlastní materiály, které neporušují autorská práva, které jsou pečlivě zpracované a přínosné pro výuku (především pro předškolní děti - pro práci ve školce, pro práci začínajících učitelů MŠ, v dětských centrech, koutcích, pro všechny, kteří hledají inspiraci, náměty a další nápady), na našem webu je můžete nabídnout na základě souhlasu s našimi licenčními podmínkami ostatním. Pokud máte zájem o další informace, vytvořte si na našem webu účet.